Keletas patarimų, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį prieš atsivežant šuniuką:

Antkaklis ir pavadėlis. Turėtų užtekti paprasto medvilninio, atsiminkite kad jis tiks tik kelis mėnesius, šunelis auga greitai

Indai maistui ir vandeniui. Nebijokite iš kart pirkti reikiamo dydžio. Geriausiai metalinius ir be jokių išraitymų, bus lengvesnė priežiūra ateityje

Narvas, kurį turėtumėte naudoti  nuo pirmųjų dienų. Tai palengvins tiek jūsų, tiek ir šuniuko gyvenimą. Kaip teisingai pripratinti prie narvo skaitykite čia.

Stenkitės parsivežti šuniuką, prieš savaitgalį, geriausia ryte, tokiu būdu turėsite daugiau laiko priežiūrai, ir tikėtina, kad naktį šuniukas jau bus šiek tiek apsipratęs naujoje vietoje

Iš anksto sužinokite, kokiu maistu šuniukas maitinamas, įsigykite tokio pačio. Pirmą savaitę maisto geriau nekeiskite, jei ir manote, kad tas maistas nėra geriausias. Taip pat pirmomis dienomis, stenkitės vengti, bet kokiu skanėstų, kas tikėtinai sukeltų šuniukui viduriavimą.

Jei turite kitų gyvūnų, pagalvokite, ar pirmomis dienomis galėsite juos izoliuoti vienas nuo kito. Šuniukas neturėtų patirti papildomo streso.

Turėtumėte apgalvoti ir įvertinti visus pasikeitimus ir galimą stresą, kurį šuniukas patiria atvykęs į naujus namus. Pasistenkite suplanuoti ir apgalvoti, kokioje patalpoje bus įrengtas šuniuko guolis ar stovės narvas. Vieta turėtų būti pakankamai nuošali, netrukdanti praeiti ir leidžianti šuniukui ilsėtis. Kur planuojate įrengti šunelio vietą maitinimui ir vandeniui. Apgalvoję ir išsprendę paprastus klausimus, išvengsite bereikalingo bruzdesio ir šuniukas jausis ramesnis.

Jei turite vaikų ar kitų gyvūnų, pirmą dieną, apribokite jų rodomą dėmesį šuniukui iki minimumo. Suprantama tai sunkiai įmanoma misija, bet vaikai tai supras, jei jiems paaiškinsite priežastis.

Nuo pat pradžių turėtumėte nustatyti namų taisykles, ir jų laikytis neatsižvelgiant į šuniuko amžių. Jei nutarėte, kad šunelis nekels kojos į atatinkamas patalpas, ta taisyklė turėtų galioti nuo pirmos dienos.  Jei nusprendėte, kad šuniukas neatliks gamtinių reikalų ant jūsų žalios vejos, pratinkite šuniuką vesti už jūsų sklypo teritorijos nuo pirmos dienos.

Įsigykite kelis saugius žaislus. Tai nebūtinai reiškia, kad turėtumėte pirkti kinietiškus žaisliukus iš vietinio supermarketo. Kartais užtenka plastikinio colos butelio ar medinės pliauskos. Leiskite šuniukui aktyviai žaisti, bet įvertinkite jo pajėgumus. Šuniukai kaip ir vaikai, nesugeba įvertinti savo jėgų. Didžiąją laiko dalį miega, paprastai tik trumpam atsikelia paėsti ar atlikti gamtinius  reikalus. Nuo pirmos dienos, pratinkite šuniuką atlikti gamtinius reikalus lauke. Stenkitės šunelį vesti kuo dažniau, po kiekvieno valgymo, miego ar žaidimo. Apie tai plačiau ČIA.

Pirmoji šuniuko naktis naujuose namuose gali būti šiek tiek sunkesnė. Patarčiau atsivežti kažkokį rankšluostį iš seno lizdo, kurio kvapai šuniuką ramintų. Pripilkite šilto vandens pūslę ar tai plastikinį butelį, susukite į rankšluostį, sklindanti šiluma veiks raminančiai.Tikėkitės, kad visa tai šiek tiek ramins šuniuką, aišku kartais nepadeda niekas ir tenka apsišarvuot kantrybe. Niekados nereaguokite į inkštimą ar lojimą. Jei norite išvesti šuniuką ar suteikti dėmesio, sulaukite pauzės kai šuniukas nutils, ir tada nueikite pas jį. Taip duodate pamoką, kad tylėdamas jis užsitarnauja jūsų dėmesį. Stenkitės nepasiduoti emocijoms. Jei šuneliui pradėjus loti bėgsite jo guosti ir myluoti, šuo tai supras kaip skatinimą taip elgtis.

Na ir aišku, supažindinkite šuniuką su vieta, kur jis gali rasti maisto ir vandens. Nesileisiu į detales apie maitinimą, tik viena pastabėlė. Nepriklausomai ar šuniukas ėdrus ar ne, jei paskirtu laiku nesuėda maisto, pakelkite dubenį, iki kito maitinimo.