Tikriausiai tai vienas svarbesnių klausimų, kylančių naujiems, o dažnai ir jau patyrusiems šunų savininkams. Jei domėsitės ir iš pat pradžių darysite mažiau klaidų, neturėtų kilti didesnių problemų.

Šunys turi įgimtą instinktą neteršti savo guolio. Mes turime tik pasinaudoti tuo instinktu, ir padėti supranti šuniukui, ko iš jų tikimės.

Supraskite, kad šuniuko pūslė yra dar visai maža, ir jis fiziškai negali išlaikyti nesišlapinęs ilgiau nei pora val., o kartais ir trumpiau. Stenkitės šuniukui nesuteikti jokių galimybių suklysti, veskite i lauką kuo dažniau. Po kiekvieno ėdimo, tik atsikėlus po miego, anksti ryte, vėlai vakare ir prieš miega. Ir tai reiškia, kad 8 – 10 sav amžiaus vok. aviganio dydžio šuniukas turėtų būt išvedamas į lauką maždaug kas 1 – 2 val., Mažų veislių šuniukai dar dažniau.

Kas be ko tai nėra lengva. Kontroliuoti šuniuką žymiai lengviau kai jo erdvė yra limituota. Pirmas žingsnis kurį visada akcentuoju, tai narvo svarba. Nekalbant apie kitą naudą, tai pats svarbiausias įrankis greit ir efektyviai mokinant šunį atlikti reikalus lauke. Plačiau apie narvo panaudojimą paskaitykite ČIA, ir kokį narvą rinktis ČIA. Narvas šuniukui imituoja jo guolį. Nesijaudinkite, tai tikrai nėra joks šuniuko kankinimas. Teisingai pateikiant ir apmokinant, šuo narve jaučiasi saugiau nei kur nors kitur. Taigi šuniukas, kad ir koks jis mažas bebūtų, jeigu fiziškai gali išlaikyti, niekados nesišlapins narve. Jūsų kaip šeimininko atsakomybė, kad šuniukas, būtų laiku išvedamas į lauką. Kaip ir minėjau, pačioje pradžioje, pagrindinis tikslas neleisti šuniukui suklysti. Su narvo pagalba, tai žymiai lengviau.

Išvedus šuniuką į lauką, laikykitės santūriai, stenkitės šuniuko per daug nejaudinti, nežaisti ir nekalbinti, leiskite atlikti reikalus. Galite paskatinti naudodami tą pačią frazę, kad ilgainiui šuniukas suprastų ko iš jo tikitės. Kai šuniukas pabaigė atlikti reikalus, pagirkite ir negailėkite teigiamų emocijų.

Jei pagavote šuniuką “nusikaltimo metu”, reaguokite greitai, bet ramiai.Pirmiausia neigiamu balso tonu sudrausti, tada greit išveskite šuniuką į lauką ir kai atliks reikalus lauke, pagirkite. Jei šuniuko nepagavote veiksmo metu, barti šunelio negalima. Ir jokiais būdais negalima badyti šuniuko nosies į šlapimą ar kitaip įrodineti, kad esate stipresni. Viskas ką galite padaryti, tai išvalyti ir kaltinti save, kad laiku neišvedėte šuns į lauką. Labai svarbu, kad šuniukas nejaustų šlapimo kvapo, valydami naudokite šalinančius kvapą valiklius. Surinkus šlapimą su popieriniu rankšluoščiu, tą popierių galite padėti lauke, toje vietoje kur norėtumėte, kad šuniukas atliktų savo reikalus. Tai galimai padės šuniukui suprasti, ko iš norite.

Keli žodžiai apie elgesį lauke, išvedus šuniuką ar jau suaugusį šunį. Visada stenkitės šunį vesti į vietą kur norite, kad jis atliktų gamtinius reikalus. Jokių žaidimų, bendravimų ar pan, galite tik ramiu neutraliu balsu paskatinti ir paraginti. Kai susitvarkys gali sekti ilgesnis pasivaikščiojimas ar žaidimai.

Sėkmės, tikiuosi radote vertingų patarimų kaip pripratinti šuniuką daryti lauke.